Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات

احساس ضعیف بودن و ضعف خودشناسی و خداشناسی

احساس ضعیف بودن و ضعف خودشناسی و خداشناسی

احساس ضعیف بودن و ضعف خودشناسی و خداشناسی هم می توانند باعث اهمال کاری فرد شوند .در این مقاله به بررسی این موارد می پردازیم.

خیلی از افراد به دلیل اینکه توانایی ها و استعدادهای خود را باور ندارندویا احساس میکنند برای انجام کار مورد نظرشان ضعیف هستند دچار اهمالکاری میشوند.اینگونه افراد معمولاشناخت درستی از توانایی های خودشان ندارند و همین موضوع آن ها را از انجام فعالیت هایی که باید انجام دهند باز میدارد یا اینکه باعث میشود کارهاراناتمام بگذارند یا به دلیل احساس ناتوانی زیربار انجام کار نمیروند .دلایل احساس ضعف در افرادمی تواند شامل :وابستگی به فرد، به محیط یا شرایطی که باعث کاهش اعتماد به نفس آن فرد میشود،توقف روند یادگیری،نداشتن شجاعت و شهامت،ضعف درسیستم اعتقادی فرد،فکر نکردن به دلیل انجام کار،همیشه سراغ کارهای آسان رفتن توسط آن فرد و… باشد. گاهی هم افراد وقتی در یک موقعیت جدید و شرایط جدید قرار میگیرند به علت اینکه احساس میکنند که قبلا تجربه ای در این زمینه نداشته اند ودرپذیرش موقعیت جدید اعتمادبه نفس ندارند اهمالکاری میکنند.

احساس ضعیف بودن و ضعف در خودشناسی و خداشناسی را چگونه به حداقل برسانیم و از بین ببریم؟

۱برای باورکردن خود و رهایی از احساس ضعیف بودن باید همواره در حال یادگیری باشید.

۲ از روش های افزایش اعتمادبه نفس استفاده کنید

۳– سیستم اعتقادی خود را تقویت کنید

۴- به دلیل انجام کار فکر کنید و اهمیت آن را درک کنید،خودرا درگیر انجام کارهایی کنید که ازنظرشما باید انجام شوند اما سخت هستندسراغ کارهای ساده که هرکسی قادربه انجام آنهاست نروید.

۵– ورزش کنید.اندام ورزیده و متناسب اعتماد به نفس شمارا بالا خواهد برد.

۶– استفاده ی صحیح از زبان بدن طوری که صاف بنشینید و شل نایستید،شل دست ندهید وقتی با فردی گفت و گو میکنید چشمانتان را از او  ندزدید و مستقیم به فرد مقابل نگاه کنید.

۷– پوشش مناسب و درست داشته باشید وبه ظاهرتان برسید وقتی ظاهرتان خوب باشد نسبت به خود احساس بهتری دارید ،همچنین لباس زیبا میتواند نظر دیگران را جلب نماید.لباس شما نشان دهنده ی شخصیت شماست در انتخاب لباستان دقت کنید.

۸– با جسارت و با لحن مودبانه و شمرده صحبت کنید و گاهی بین حرفهایتان مکث کنید .تپق نزنید و طوری حرف بزنید که بیانگر بالابودن اعتماد به نفس شما باشد.

۹– مثبت فکر کنیدو به جنبه ی خوب چیزها فکر کنید و همیشه لبخند بزنید و با انسانهای مثبت و موفق معاشرت نمایید .

۱۰– تنبلی را کنار بگذارید و بجای حرف زدن مرد عمل باشید.

۱۱– خود رابرای یادگیری آماده کنید و همواره آماده باشید

ازتوجه شما بی نهایت سپاسگزارم

بارشد طلائی همراه باشید و بدرخشید

نویسنده مقاله:ایمان امرائی

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

 1. سلام ممنون از سایت خوبتون
  فرموده بودین “گاهی هم افراد وقتی در یک موقعیت جدید و شرایط جدید قرار میگیرند به علت اینکه احساس میکنند که قبلا تجربه ای در این زمینه نداشته اند ودرپذیرش موقعیت جدید اعتمادبه نفس ندارند اهمالکاری میکنند. ”
  خب شما راه حلی برای این موضوع دارید؟
  اینکه اعتماد به نفس افراد پایینه قطعا این اجازه رو بهشون نمیده تا کار جدید انجام بدن
  بنده چندین بار تلاش کردم تا جسور باشم خب چند بار موفق و البته چند باری هم ناموفق بودم.

  1. سلام ممنون از همراهی شما. عذرخواهی میکنم بابت تاخیر در پاسخگویی به سوال شما.گاهی اوقات ما به علت اینکه خودمون رو در معرض یک موقعیت جدید میبینیم که هیچ شناخت قبلی از اون نداریم ،از پذیرشش سرباز می زنیم و حتی ممکنه اون موقعیت جدید رو از دست بدیم. ببینید همه ی اون هایی که در کاری خبره شدند روز اول مثل همون کسی بودند که با یک موقعیت جدید روبرو شده ، اینکه اون موقعیت رو بپذیرند یانه میتونه عامل موفقیت یا شکست اونها بشه یا حتی اگر باعث شکست اونها نشه باعث موفقیتشون هم نشه.اون افراد باتجربه در روزهای ابتدایی تجربه ای نداشتن و با ترسشون خودشونو مواجه کردن اگر از اول از کار ترسیدن و ترس داشتن ولی به دل ترسشون رفتن و حالا افراد موفقی شدن.البته گاهی هم میشه اطلاعات رو کسب کرد از منابع مختلف میشه در خصوص موضوع پیش رو تحقیق کرد. از کتاب ها، از افراد ذیصلاح،افراد با تجربه در اون زمینه.اولیین راهکار میشه کسب آگاهی یعنی همیشه در حال یادگیری باشید.این کار به افزایش اعتماد به نفس شما کمک میکند.دومین راهکار اینه که به موقعیتی که در اون قرار دارید و کاری که باید در اون موقعیت انجام بدید فکر کنید و دلایلی که دارید برای انجام اون کار رو با خودتون مرور کنید.همین دلیل آوردن قدم های شما رو محکمتر میکنه.راهکار سوم تقویت سیستم اعتقادیه.همیشه به خدا توکل کنید و به خود بگویید من در زمان درست مکان درست و موقعیت درست قرار دارم و خداوند برای من برنامه های خوب سر راهم قرار میدهد.دنیای اطراف ما و اتفاقاتی که برامون میفته انعکاسی از درون ماست و وقتی درونتون رو با افکار مثبت پرکنید دنیای بیرون هم پر از اتفاقات خوب میشه براتون.این قانون دنیاست.
   راهکار بعدی ورزش کردنه. ورزش کردن اعتماد به نفس افراد رو بالا میبره و فردی که ورزش میکنه مرتب مغزش هم بهتر فعالیتها و وظایفشو انجام میده.اگر در موقعیتی هستید که نیازه صحبت کنید بهتره شمرده شمرده حرف بزنید که تپق نزنیدو گاهی مکث کوتاهی بین حرفهایتان داشته باشید که کلام شمرده شما نشان از اعتماد به نفس بالای شما خواهد شد.پوشش مناسب و درست هم باعث تقویت اعتماد به نفس افراد میشه.همیشه لبخند بزنید مگر خدای نکرده در مراسمی مثل مجلس ترحیم.به ظاهرتان برسید و همیشه تمیزو اراسته باشید همین هم باعث افزایش اعتماد به نفس شما میشود و انتخاب صحیحتری خواهید داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن