Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات

اهمال کاری به دلیل ترس از تغییر

اهمال کاری به دلیل ترس از تغییر!

اهمال کاری به دلیل ترس از تغییر یکی دیگر از انواع اهمال کاری است که به دلیل یکی دیگر از انواع ترس یعنی ترس از تغییر رخ می دهد.
تابه حال برای شما پیش اومده که وقتی قراره تغییری در زندگیتون ایجاد بشه بترسید یا دچار استرس بشید؟
بذارید با چند تا مثال ذهنتون رو آماده تر کنم. وقتی قراربود از مقطع تحصیلی ابتدایی به راهنمایی برید یا از راهنمایی به دبیرستان یا از دبیرستان به دانشگاه یا حتی خدمت سربازی، آیا یادتون هست استرس و ترستون رو؟
یا وقتی قرار بود بعد از چند سال زندگی در یک شهر یا در یک محله و منطقه و کوچه به جای دیگه ای نقل مکان کنید آیا ترس از این تغییر آزارتون نمیداد؟
یا وقتی رئیستون میخواد کار فعلی شمارو ازتون بگیره و یه کار و مسئولیت جدید به شما بده آیا ترس از این تغییر آزارتون نداده؟

.بذارید یه ماجرایی رو براتون تعریف کنم:

چند سال پیش در منطقه ای کار می کردم که یکی از روستاهای منطقه تحت پوششمون یک روستای کوچک بود با جمعیتی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر.فاصله ی این روستا از مرکز شهر حدودا ۱۲ کیلومتر بود این روستا آب آشامیدنی در شبکه لوله کشی نداشتند وشرکت آب و فاضلاب روستایی از طریق کامیون های حمل آب آب رو به داخل یک چاه در مرکز روستا می ریختند و بوسیله ی پمپاژ این آب به شبکه لوله کشی روستا تزریق می شد.اکثر مردان کارگر ساختمانیو کارگر کارگاه های سنگ بری و کوره های آجر پزی بودند و به ندرت افرادی وجود داشتند که کشاورزی یا دامداری داشته باشند.جالب این بود که همین تعداد کم کشاورزان و دامداران گاها بخاطر محدود بودن منابع آب با هم زدو خورد و حتی نزاع های دسته جمعی هم داشتند.دوستا به نظر شما با فقری که بر این روستا حاکم بود و مشکلات عمده مثل نداشتن آب و مشکلات بهداشتی فراوان ،چرا اهالی این روستا از این روستا به هر مهاجرت نمیکردند؟

درسته ترس. ترس از تغییرعمده ترین نوع ترس های اونها بود. ترس از تغییر می تونه باعث بشه شما تصمیمی رو که باید بگیرید نگیرید و یا در زمان مناسب تصمیم گیری نکنید.یا کاری رو که باید انجام بشه بخاطر ترس انجامش ندید یا نیمه کاره رهاش کنید یا حتی کار کم اهمیت تری رو به جای کاری که اهمیت بالایی داره جایگزین کنید واون رو انجام بدید.

گاهی افراد به این دلیل دچار اهمالکاری میشوند که از تغییر میترسند.اینگونه افراد برای موقعیت خود یک حاشیه امن همیشگی میخواهند و این ممکن نیست .جهان ما درحال تغییر است و به تناسب آن سیستم عرضه و تقاضای کالا و خدمات نیز در حال تغییر است همچنین با رشد و پیشرفت تکنولوژی ضرورت تغییر بیشتر حس میشود. افرادی که از تغییر میترسند به محض اینکه با تغییری روبرو شوند بطور مثال اگر کارفرما یا رئیسشان محیط کارشان را عوض کند یا مسئولیت جدیدی را بجای مسئولیت قبلی یا علاوه بر آن به آنها اضافه کند دچار بحران میشوند ،دوست دارند در همان وضعیت فعلی بمانند و تغییر را نمیپذیرند.اینگونه افراد در مقابل تغییر مقاومت میکنند و حتی وقتی تغییر رخ میدهد تا مدت ها خود یا عاملین تغییر را سرزنش میکنند و مورد انتقاد قرار میدهند.این افراد تا مدت ها نمیخواهند تغییر را باور کنند و میخواهند همان روال قبلی فعالیتهایشان راادامه دهند و این ممکن نیست و باعث کاهش راندمان این افراد و یا گروه و سازمانی که در آن قراردارند میشود.

به یاد داشته باشید هیچ نوزاد پروانه ای به خاطر ترس از تغییر در پیله نمانده  واگر می ماند،هیچ پروانه ای وجود نمی داشت

راهکارهایی برای مقابله با اهمال کاری به دلیل ترس از تغییر:

– ضرورت تغییر را باور کنید و دلایل ضرورت تغییر را باخود مرور کنید

– مزایایی را که این تغییر میتواند شامل شما کند لیست کنیدوهمچنین مضرات نپذیرفتن تغییر را برای خود حلاجی کنید.

– باتغییر حرکت کنید وضعیت قبلی را رهاکنید و وارد وضعیت جدید شویدتاتجربه های جدید کسب کنید

– در موقعیت جدید روابط جدید برای خود ایجاد کنید.

– تغییرات را از قبل پیش بینی کنید که تغییرات شماراغافلگیر نکند.

– کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد نوشته ی اسپنسر جانسون را بخوانید.

ممنونم از توجه شما

بارشد طلائی همراه باشید و بدرخشید

نویسنده مقاله: ایمان امرائی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن