Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات

اهمال کاری به دلیل احساسات و هیجانات

اهمال کاری به دلیل احساسات و هیجانات !

اهمال کاری به دلیل احساسات و هیجانات یکی دیگر از انواع اهمال کاری است که در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع مهم بپردازیم.
گاهی ممکن است در یک موقعیت خوب یا بد قرار بگیریم که باعث شود تحت تاثیر احساسات و هیجانات مثبت یا منفی و یا عجولی قرار گرفته و تصمیماتی بگیریم که باعث اهمال کاری شود و ما موقعیت ،فرصت،امتیاز و یا روابطی را از دست بدهیم واز کرده ی خود پشیمان شویم.
این گونه افراد ممکن است برای کارهایی که نیاز به زمان دارد،هیجان زده شوند و سریع اقدام کنند و شکست بخورند و وقتی در راهی که انتخاب کرده اند وقتی با موضوع یا کار یا ایده ی جدید روبرو می شوند ممکن است هیجان زده و جو گیر شوندو موقعیت فعلی خود را نیز از دست بدهند
وحتی تمام زحمات خود و یا گروهی را که با او کار می کنندبه هدر دهند.
ممکن است در روابطشان تحت تاثیر احساسات یا عجولی عکس العملی نشان دهند که باعث ناراحتی طرف های مقابل شود و چه بسا موقعیتی را از دست بدهند.
برای دستیابی به نتایج عجول نباشید.
کسی که میانگین درذآمد ماهانه اش یک میلیون تومان است یک شبه سقف درآمد ماهانه اش به ده میلیون تومان نمی رسد.فرآیند تغییر تدریجی اما قطعی است.
صبور باشید همان گونه که خداوند در قرآن وعده داده است خدا با صابرین است.
در عجولی معمولا به علت عدم بررسی زوایای کار ،برخی از زوایا از نظر مخفی می مانند و همین می تواند باعث زیان به روابط و اقتصاد و موقعیت فرد شود.

راهکارها:

۱)  ایجاد وقفه در اقدام جهت اخذ تصمیم بهتر.
بهترین کار وقتی که شما تحت تاثیر هیجانات قرار می گیرید یا ممکن است قرار بگیرید این است که وقفه ای در تصمیم گیری هایتان ایجاد کنید تا زمان کافی برای تصمیم گیری بهتر و بررسی بیشتر جوانب کار داشته باشید.
۲) در هر تصمیمی از خود سوال کنید آیا الان شرایط روحی و هیجانی نرمال دارم یا جوگیر شده ام؟
این باعث می شود در تصمیم خود تاخیر ایجاد کنید و این تاخیر وقتی هیجانات به شما غلبه کرده اند به نفع شماست.
۳) نظر افرادی را که همیشه آیه یاس میخوانند و حرف از نا امیدی و نشدن می زنند و همیشه منفی نگر و منفی باف هستند ،بشنوید.
آن ها شاید در دید اول در راستای اهدافتان نباشند من نیز با شما موافقم اما باید بگویم این افراد به علت منفی بافی همیشگی خود همیشه جنبه های منفی چیزها و کارها را می بینند و این می تواند  نقاط تاریک و منفی هر کار هر چیز و هر تصمیمی را به شما نشان بدهد.
این باعث خواهد شد مدت زمان بیشتری را با تاخیر ایجاد کردن در تصمیمتان برای خود فراهم کنید و در این تاخیر بوجود آمده بهتر فکر کنید و تصمیم بهتری هم بگیرید.

از توجه شما بی نهایت سپاسگزارم

با رشد طلائی همراه باشید و بدرخشید

نویسنده مقاله : ایمان امرائی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
بستن