Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات

بدقولی و بدعهدی و تاثیرات آن

بدقولی و بدعهدی و تاثیرات آن

بد قولی و بد عهدی و تاثیر آن در زندگی افراد یکی از مسائلی است که می تواند به شدت روابط ما را تحت تاثیر قرار دهد.
تا بحال شده دوست یا یکی از همکاران یا اقوام خود را به خاطر بد قولی ناراحت کرده باشید و از خود رنجانده باشید؟
آیا تا بحال شده که به خاطر بد قولی و بد عهدی یک فرصت مالی یا شغلی یا دوستی را از دست داده باشید؟
آیا تا بحال قولی داده اید یا عهدی بسته اید که به آن عمل نکرده باشید؟
وآیا تاکنون قول داده اید کاری را در زمان مشخصی انجام دهید یا تمامش کنید اما به هر دلیلی نتوانسته باشید در موعد تعیین شده به قولتان وفا کنید؟
مطمئن هستم برای شما هم مواردی از این دست اتفاق افتاده است. برای من هم همینطور بود.اما اصلا جای نگرانی نیست .در ادامه با هم این موضوعات را بررسی می کنیم.
افرادی که بدقول هستند معمولا هم باعث نگرانی و ناراحتی دیگران میشوند و هم ممکن است بخاطر بدقولی فرصتی را ازدست بدهند.
همچنین این افراد از نظر دیگران افراد قابل اعتمادی به نظر نمیرسند زیرا از دیدگاه آنها افراد بد قول انسان های متعهدی نیستند .
کارمندی را در نظر بگیرید که به رئیس خود قول  داده که پرونده ای را تا تاریخ مشخصی تکمیل کند و به رئیس خود جهت انجام یک قرارداد تحویل دهد.
حالا اگر کارمند پرونده را سر وقت تحویل ندهد و قرارداد بخاطر بدقولی او انجام نشود مسلما به دلیل ضررکردن همه ی مجموعه تنبیه خواهد شد.
این موضوع بدقولی را در کارهای خدماتی به طور معمول دیده ایم و میبینیم .کابینت سازی که قول تحویل کار را برای تاریخی داده ولی مدتهاست که از آن تاریخ میگذرد و مشتریها از اوناراضی هستند،
مکانیکی که قرار بوده دیروز اتومبیل شما را تعمیر کند اما الان چند روز گذشته است و … .
افراد بدقول معمولا سر قرارهایشان نیز دیر میرسند و این کارشان موجب ناراحتی طرف مقابل میشود،حتی اگه ناراحتی خود را بروز ندهد.

راهکار اول:

بهتر است همیشه قبل از قول دادن همه ی جوانب را بسنجید و اگر زمان کمی برای پاسخ دادن دارید برای خود مقداری زمان از طرف مقابل بخرید.
با جملاتی مثل: به کمی زمان احتیاج دارم که پاسخ بدم – به من اجازه بدید کمی فکر کنم-به مقداری زمان نیاز دارم که به شما جواب بدم –این کار نیاز به بررسی بیشتری داره اجازه بدید بررسی هامو انجام بدم بعد بهتون پاسخ میدم.

راهکار دوم:

راهکار دیگه برای مقابله با بدقولی اینه که همیشه ضریب اطمینانی برای قرارهای خود در نظر بگیرید.فاصه تا محل قرار،وضعیت ترافیکی در زمان قرار در محل قرار را درنظر بگیرید .حتما قبل از رفتن به محل قرار جایی برای پارک کردن وسیله نقلیه تان شناسایی کنید و البته زمانی را نیز برای این مورد در نظر بگیرید.
اگر برای اولین بار است که به محل مورد قرار میخواهید بروید بهتر است از روز قبل محل را شناسایی و بازدید کنید.زمانی را نیز برای انتخاب و پوشیدن لباس مناسب و پیراستن خود در نظر بگیرید .
زمانهای گفته شده را جمع بزنید به طور مثال اگر مجموع این زمان ها ۴۵ دقیقه شد شما میبایست بیش از۴۵ دقیقه قبل از زمان قرار از جایی که هستید خارج شوید تا به موقع به محل قرار برسید.حتما ازیک برنامه یا وسیله یادآور جهت یادآوری زمان قرار استفاده کنید.

راهکار سوم:

حتما شب قبل قرار خود را درلیست کارهای روز آتی قرار دهید.بعضی از این افراد بدقولیشان صرفا بخاطر دیر آماده شدنشان است مثل خانم هایی که قبل از رفتن به محل قرار خود نیاز به آرایش کردن دارند.
این افراد بهتر است یکبار با ساعت یا هرنوع کرنومتری زمان مورد نیاز خود را برای آرایش کردن در نظر بگیرند و آنرا به زمان های ذکر شده اضافه کنند .و به همان اندازه و ترجیحا کمی بیشتر ،زودتر از محل استقرار خود خارج شوند تا به موقع به محل قرار برسند
یعنی اگر یک ساعت زمان برای آراستن خود نیاز دارند این یک ساعت را به موارد قبلی اضافه کنند و به همان اندازه زودتر از منزل یا محل کارخود خارج شوند که به محل قرار در زمان تعیین شده برسند.بهتر است مقدمات کاررا از قبل  فراهم کنید .
به عنوان مثال فردی که ساعت ۷ صبح قرار دارد شب قبل پیش از خواب لباس مناسب را انتخاب کند ،کفش های مناسب را انتخاب و تمیز کند،ساعت ،انگشتر ،کیف ،کیف پول و لوازمی را که نیاز دارد در دسترس  قرار بدهد. پیشنهاد بنده این است که به میزان زمان پیش بینی خودتان همیشه ۱۵ درصد اضافه کنید .
از توجه شما بی نهایت سپاسگزارم
شاد و موفق باشید
بارشد طلائی همراه باشید و بدرخشید
نویسنده مقاله: ایمان امرائی
 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
بستن