Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات

تشخیص افراد دروغگو از طریق زبان بدن

تشخیص افراد دروغگو از طریق زبان بدن.

سلام دوستان عزیز .در این مقاله قصد دارم چند تکنیک را به شما نشان بدهم که وقتی فردی به ما دروغ بگوید متوجه دروغ او بشویم

اگر چه دروغ گو ها ممکن است حرف های خود را حرفه ای تنظیم کنند طوری که واقعیت تشخیصش سخت باشد اما زبان بدن آن ها رسوایشان می کند.

۱- اولین تکنیک این است که به صورت فرد نگاه کنید .اگر درحال صحبت کردن با شما نگاهش را از شما می دزدد و به همه جا غیر از چشمان شما نگاه می کند.چرا؟

چون غیر آگاهانه می ترسد که چشمانش او را لو بدهند.افراد صادق واهمه ای از نگاه کردن به چشمان مخاطب هراسی ندارند.

۲- تکنیک دوم توجه به پوشاندن دهان است که فرد با استفاده از دستانش دهان خود را می پوشاند.اما این نوع زبان بدن بیشتر در کودکان رایج است و زمانی که به والدین دروغ می گویند از آن استفاده می کنند.

وقتی کودک احساس میکند که والدینش ممکن است دروغ او را فهمیده باشند یا بفهمند با استفاده از دست خود سعی می کند دهان خود را بپوشاند.

این نوع زبان بدن می تواند همراه با دزدیدن نگاه از والدین اتفاق بیفتد.

نوع پیشرفته ی پوشاندن دهان در افراد نوجوان و جوانان بسیار پیشرفته تر شده و خفیف تر گردیده و تشخیص آن سخت تر است.

فرد نوجوان هم وقتی دروغ میگوید دست را برای پوشاندن دهان جلوی صورت می برد اما با توجه به این که مغز نوجوان نسبت به کودک تکامل یافته تر است هوشمندانه تر عمل میکند.

فرد نوجوان یا جوان ممکن است به جای پوشاندن دهان از یک اشاره ی خیلی خفیف مثل خاراندن زیر بینی با انگشت استفاده کند.

تشخیص افراد دروغگو با دیدن خاراندن گوش و یا مالیدن و خاراندن گردن.

۳- تکنیک بعدی توجه به خاراندن گوش و یا مالش گردن توسط فرد مخاطب .

برخی محققان بر این باورند که وقتی فرد دروغ می گوید باعث تعریق و یا خارش در نواحی گردن و یا پشت گوش فرد می شود وفرد دروغگو شروع به خاراندن و لمس گوش خود و یا خاراندن و مالیدن گردن خود می کند.

نکته ی قابل توجه در این گونه افراد دروغ گو این است که اغلب موقع خاراندن و مالش گردن یا گوش نگاهشان به سمت پایین است.

۴ معمولا اغلب افراد دروغگو بیش از حد معمول پلک میزنند و این در چهره ی آن ها مشهود است.پس به حالت چشم ها و پلک زدن بیش از حد توجه داشته باشید.

۵- با توجه به اینکه افراد دروغگو در حالت مناسبی از تعادل روحی و روانی قرار ندارند حرفشان مرتب عوض می شود و برای تشخیص دروغ او جمله ای را که در حال دروغ گفتن به شما گفته و از او پرسیده اید در چند زمان مختلف از او بپرسید .مطمئنا جوابی که با هر بار پرسیدن همان سوال بدست می آورید با جواب قبلی متفاوت است.

۶-اگر حین صحبت فرد شانه های خود بخصوص شانه چپ را بالا انداخت و بعد به سمت جلو خم شد می توان این نوع زبان بدن او را به زبان بدن دروغگو ها تعبیر کرد.

۷- وقتی با فردی که در حال دروغ گفتن است دروغش را مطرح کنیم سعی می کند طفره برود و یا موضوع را عوض کند و از هر دری سخنی به میان آورد.

۸– وقتی فرد دروغ می گوید مردمک چشم او تنگ می شود و این مهمترین نشانه تشخیص فرد دروغگو از طریق زبان بدن است.

۹-حالت های خاص به خود گرفتن.ممکن است دست خود را جلوی دهان آورده و سرفه کنند.جویدن و گاز گرفتن لبهاو زبان کشیدن به لب ها ویا قورت دادن آب دهان و خنده ی مصنوعی و زورکی.

۱۰-فرد دروغگو معمولا بیش از فرد راستگویی که در همان موقعیت قرار گرفته تعریق می کند.چون اضطراب باعث افزایش ضربان قلب او می شود.

۱۱-فرد دروغگو معمولا شیئی را سپر خود می کند و پشت آن پناه می گیرد مثل فنجان ،لیوان میزو …قرار گرفتن اشیاء بین شما و فرد دروغگو به فرد دروغگو احساس امنیت نسبی می دهد.

۱۲-فرد دروغ گو معمولا کف دست هایش را پنهان می کند و کارد زبان بدن او گارد بسته است نه باز.

۱۳- وقتی فرد دروغ می گوید به دلیل ترس از رسوا شدن صدای او از حالت طبیعب خارج می شود یا زیر می شود یا بم .و کنترل این حالت ارادی نیست و مغز آن را کنترل می کند .

۱۴- لرزش صدای فرد هم می تواند یکی از علائم زبان بدن افراد دروغ گو باشد.

ممنونم که این مقاله را مطالعه کردید.

شاد و موفق باشید.

نویسنده مقاله :ایمان امرائی

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن