Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات

آیا تعریف کردن از خود مایه غلطه ؟!

آیا تعریف کردن از خود مایه غلطه ؟!

آیا تعریف کردن از خود مایه غلطه ؟!سالها پیش از زمان کودکی به ما یاد دادند که تعریف از خود مایه غلطه.
اگر زمانی کاری روخوب انجام می دادیم و از خودمون تعریف می کردیم سرزنش می شدیم و به ما می گفتن خول نیست آدم خودش از خودش تعریف کنه.
یا وقتی در زمینه ای از بقیه بهتر بودیم و تعریف خودمونو میکردیم می گفتن تعریف کردن از خود درست نیست و دیگران باید تعریف و تایید کنن.
آیا تا بحال برای شما هم پیش اومده که دلتون بخواد از خودتون تعریف کنید یا از محصولتون یا حتی از فرزندتون اما بخاطر دلایل بالا و ذهنتیت عامه مردم این کارو نکرده باشید؟
در گذشته برای خود من بارها پیش اومده.انگار مردم تعریف از خودشون رو عیب می دونن … تصور عامه بر این استواره که هرکس از خودش یا کارش یا محصولش تعریف کنه آدم خودستا و خودشیفته ایه و زیادی از خود راضیه. اونها عیب میدونن شما از خودت تعریف کنی. اما این تصورات غلطه.اینطور نیست که هرکس از خودش تعریف کنه قصد خودستایی داشته باشه.
دوست عزیزم تا شما از خودت ، از کارت، از محصولی که ارائه میدی، از خدماتت ،از هوشت،از ابتکاراتت،از خصلت های خوبت تعریف نکنی،هیچکس قابلیت ها و توانایی های تو رو نمیبینه ،محصولت اونطور که باید قدرتمند معرفی نمی شه و طرف مقابل به ارزشت پی نمی بره.پس تا اینجا باورهای غلط گذشته مشخص شد و فهمیدیم که تعریف کردن از خود،لازم و ضروریه.حالا بعضی از دوستان ممکنه بگن ما سختمونه از خودمون تعریف کنیم،خب این بخاطر همون باورهای غلط گذشته ست که ذهن ناخودآگاه ما رو تسخیر کرده.
باورچیه؟باورفکریه که در طول زمان بارها و بارها تکرار شده و در ذهن ما نهادینه شده و جا افتاده و موندگار شده.پس اولین کاری که می کنیم اینه که باید باور جدیدی بسازیم و اون رو قدرتمند کنیم.
هرروز به خودتون بگید من انسان شایسته ای هستم وحق منه که از خودم تعریف کنم
محصول من یا خدمات من بهترینه یا به بهترین وجه داره ارائه میشه پس لیاقت تعریف از محصولات و خدماتم رو دارم وحق دارم ازشون تعریف کنم
برای تعریف از خودم ،محاسن و قابلیت های خودم به تایید و یا عدم تایید از جانب دیگران نیازی ندارم.
من دنبال ارائه ی بهترین ورژن از خودم هستم و دنبال اخذ تایید از دیگران نیستم.
ای مجملات رو هرروز و حداقل به مدت ۲۱ روز ادامه بدید و تکرار کنید.چرا ۲۱ روز؟چون دانشمندان و محققان معتقدند هر کاری رو که ۲۱ روز بدون وقفه تکرار کنید تبدیل به یک عادت میشه.
در این مرحله ما به دنبال ایجاد یک عادت جدید یعنی تعریف از خود و توانایی های خود هستیم
خب بعد از این مرحله اگر باز هم تعریف از خود براتون سخت بود و دیدین باز نمیتونین از خودتون تعریف کنین ازتون میخوام به این ماجرا دقت کنید.
مادر من دربین اقوام به مهمان نوازی معروف هستن.مادر من عادت داره وقتی مهمان ها غذاشونو خوردن میگه ببخشید که غذا خوشمزه نبود .
و مهمان هم چاره ای جز تمجید براش نمیمونه.و میگه نه این حرفو نزنید خیلی هم خوشمزه بود.اما مادر من این جمله رو بخاطر اینکه هوشمندانه تایید مهمان هارو بگیره نمیگه.
بلکه بخاطر این میگه ببخشید که غذا خوشمزه نبود چون کار خودشو یه کار خاص نمیدونست ارزشی برای کار خودش قائل نبود برای زحمات خودش ارزش قائل نبود و فکر میکرد که کارش خوب نبوده.در حالی که کارش عالی بود.بی نظیر بود و حرف نداشت.ووقتی با ایشون ذر این خصوص صحبت کردم، دیگه نمیگه ببخشید که غذا خوشمزه نبود ،به مهمان ها میگه الان یه غذای خوشمزه میارم با همدیگه بخور یم و خیلی جالبه که تمجیدها بیشتر از قبل شده و خودش هم رضایت خاطر بیشتر و احساس خوبتری پیدا کرده.قدرت کلمات رو دست کم نگیرید .کلمات بسیار قدرتمند هستند و ذهن ناخوداگاه شما روی کلمات و حتی افکار شما تصمیم میگیره و از گفت وگوهای شما با خودتون باروهاتونو میسازه .
پس مواظب باشید با سرکوفت زدن به خودتون باورهای بد و غلط نسازید
در نظر داشته باشید که تا شما برای خودتون و کارها و محصولاتتون ارزش قائل نباشید دیگران هم قدر شما و خدمات و محصولاتتون رو نخواهند دونست.
از خودتون و توانایی هاتون، از کیفیت خدمات و محصولاتتون، از اخلاق خوبتون و خصلت های پسندیده تون تعریف کنید تا دیگران هم به ظرفیت ها و قابلیت های شما پی ببرند.
از توجه شما بی نهایت سپاسگزارم
بارشد طلائی همراه باشید و بدرخشید

نویسنده مقاله: ایمان امرائی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
بستن