Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات رایگان هوش مالی

درآمدهای فعال و درآمدهای غیرفعال

درآمدهای فعال و درآمدهای غیرفعال

درآمدهای فعال و درآمدهای غیرفعال

اجازه بدید با یک داستان شروع کنم. من یک شغل کارمندی با درآمد ثابت داشتم که هنوز هم آن را دارم اما همیشه دخلم به خرجم نمیرسید.
یک حقوق ثابت ماهیانه بدون هیچ افزایشی بدون هیچ ارتقا و پیشرفتی.همیشه ناراحت بودم که یعنی ۳۰ سال باید با این وضعیت کار کنم ؟!
واین موضوع همیشه ناراحتم میکرد. همیشه میگفتم اگه باز حمت باید پول درآورد من که دارم زحمتمو میکشم چرا این پیمانه رشدی توش نیست؟
چرا شرایط تغییر نمیکنه؟چرااوضاع عوض نمیشه؟
همیشه اینم برام سوال بود که چطور یک فرد امریکایی لبه استخر لم داده و نو شیدنی میخوره ، داره با یک لپ تاپ بیزنس میکنه.و به خودم میگفتم اینا که کار نمیکنن پس چرا انقدر ثروتمندن؟
مدت ها به این افکار مشغول بودم که ریشه این ناکامی ها رو پیدا کنم.البته نه اینکه فقیر باشم نه اما با اون حقوق چندرغاز نمیتونستم حتی چندتامسافرت خوب درسال برم وسایلی که دلم میخواستو بخرم .
تسلیم نشدم و به خودم گفتم نمیخوام آرزوهامو به گور ببرم و باید بفهمم علت اینکه یکم به دو نمیشه کجاست؟
اول توی دوره روانشناسی ثروت شرکت کردم و باورهای غلطم در مورد پول رو عوض کردم و خداوند یک به یک راه های کسب ثروت رو به من نشون داد.الان هم من فرد ثروتمندی نیستم فردی نیستم که مالتی مالتی مالتی میلیون دلار ثروت داشته باشم. چون این روند کسب ثروت یک روند یک شبه پولدار شدن نیست و زمانبره.
فهمیدم ریشه ثروت و کسب اون در باورهای ماست و فهمیدم که فقط با داشتن یک شغل فعال نمیتونی مالتی میلیاردر بشی .
شاید بتونی وضع مالیتو خوب کنی اما با مشاغل فعال نمیتونی مالتی میلیاردر بشی.
یعنی با مشاغلی که سفق درآمدی دارند و شما یکبار کاری رو انجام میدی و به ازاش یکبار هم مزد میگیری نمیتونی مالتی میلیاردر بشی.
من متوجه شدم که درآمدهای غیرفعال هستند که افراد رو ثروتمند میکنن.

درآمدهای غیرفعال چطور درآمدهایی هستند؟

درآمدهای غیر فعال یعنی شما یکبار یه کاری رو انجام میدید و مادامی که زنده هستید به ازای اون هرکجا که از ثمره ی اون کار شما استفاده کنن به شما یک پولی پرداخت بشه.
خب حتما برای شما این سوال پیش اومد که درآمدهای غیرفعال چی هستن؟
تصور کنید شما یک کتاب بنویسید چقدر از فروش مستقیم اون پول درمیارید؟مسلما با پیشرفت اینترنت که شیر مرغ تا جون آدمیزاد توی اون گیر میاد فروش خیلی زیادی از فروش مستقیم کتاب نخواهید داشت اما همین کتاب اگر نسخه الکترونیکیش رو در یک سایت برای فروش بگذارید هرکجای دنیا که کتاب شما فروش بره به شما سود خواهد رسید.حتی نسخه فیزیکی هم درهرکجای دنیا روش بره به شما سودی خواهد رسید.درست متوجه شدید.یکی از راههای کسب درآمد غیرفعال داشتن یک سایت هست و فروش محصولات از طریق اون.
خب حتما میگید ممکنه کسی سرمایه نداشته پس چه محصولی بذاره توی سایت؟
شما باید تولید محتوا بکنید.چطور اینکارو انجام بدید ؟هرچیزی که بهش علم دارید و درسشو خوندید،هرچیزی که درموردش تجربه دارید، هرچیزی که بهش علاقه دارید میتونه یک منبع مناسب برای تولید محتوا باشه.
به عنوان مثال یک فرد میتونه در مورد شکست هاش یا موفقیت هاش در معاملات تجاری مطلب و محتوا تولید کنه و این تجارب رو با دریافت مبلغی در اختیار دیگران بذاره
یا خود من که درمورد سخنرانی و فن بیان علم دارم و تجربه دارم درموردش سمینار ،کارگاه و دوره برگزار میکنم و علاوه بر درآمد مستقیم از راه ابن کار مطالب رو هم در سایت به فروش میذارم و از این راه هم درآمد غیرفعال تولید میکنم برای خودم. و از هرکجای دنیار محصول دانلودی من رو بخرن به من پول پرداخت میشه.
یا اینکه خود من کتاب نوشتم و نسخه فیزیکی اون رو برای فروش گذاشتم و نسخه الکترونیکی اون رو هم در سایت رشد طلائی به فروش گذاشتم و هر زمان که ظهر ،شب، نیمه شب کسی اقدام به خرید کتاب من کنه از سایت، به حساب من پول وارد میشه
یکی دیگه از درآمدهای غیرفعال داشتن ملکی هست که شما اون رو اجاره دادید و داره بابت این اجاره به شما اجاره بها پرداخت میشه.
یکی دیگه از راههای ایجاد درآمدهای غیرفعال می تونه ایجاد یک اپلیکیشن و فروش اون در بازارهای هدف مختلف باشه و هرکجای دنیا و کشور این اپلیکیشن به فروش بره به شما سود خواهد رسید.
دوستان عزیزم هر هدفی بهایی داره و بهای رسیدن به اون هدف رو باید بپردازید. این بها مهمترینش زمان و عمر شماست و بعد از اون سرمایهه شما.
پس باید هوشمندانه و پرتلاش کار کنید و راههایی رو که میتونید از اونها درآمدهای غیرفعال ایجاد کنید رو شناسایی کنید و پرتلاش و هوشمندانه در این مورد کار کنید.
آرزو میکنم برای خودتون چندین راه ایجاد درآمدهای غیرفعال روایجاد کنید و ثروتمند بشید و کمک کنید دگیران هم ثروتمند بشن که دنیا جای بهتری برای زندگی بشه
از توجهتون بی نهایت سپاسگزارم.
براتون آرزوی موفقیت دارم.
با رشد طلائی همراه باشید و بدرخشید.
نویسنده مقاله: ایمان امرائی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن