Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات

شک و تردید چه تاثیری بر موفقیت یا شکست افراد دارد؟

شک و تردید چه تاثیری بر موفقیت یا شکست افراد دارد؟

شک و  تردید چه تاثیری بر موفقیت و شکست افراد دارد؟این سوالی است که جوابش برای همه ی ما انسان ها حائز اهمیت است.
آیا تا بحال در موقعیتی قرار گرفته اید که دچار شک و تردید شوید؟در انتخاب راه،انتخاب مسیر،انتخاب نامزد مورد علاقه تان در انتخابات مختلف،انتخاب یک کالا،انتخاب یک فرد مثلا دوست یا همسریا حتی انتخاب رشته ی تحصیلی؟
برای خود من بارها اتفاق افتاده.درگذشته گاها درزمانی که دچار تردید شدم تصمیم اشتباه هم گرفته بودم و باعث ضررو زیان من هم شده بود.
البته اگر از زاویه ی دیگری نگاه کنیم،تردید چندان هم بد نیست و ما در موقعیتی که دچار تردید شده ایم وقت تلف می کنیم و همین اتلاف وقت مقداری زمان به ما می دهد که موضوعات را بهتر و از جوانب بیشتری بررسی کنیم
وقتی ما در وضعیتی مبهم قرار می گیریم دچار شک و تردید می شویم.
این نوع اهمال کاری در واقع می تواند چند عاملی باشد یعنی گاهی فرد بدلیل باورنداشتن توانایی های خود ،گاهی به دلیل نداشتن شناخت و تسلط کافی روی موضوعات ،گاهی به دلیل بدبینی به مسائل و گاهی به دلیل انواع ترس وحتی عوامل دیگر رخ بدهد.اما چطور به شک و تردید هایمان غلبه کنیم؟

شک و تردید وقتی به سراغ ما می آید چگونه مدیریتش کنیم؟

ترس های خودتان را شناسایی کنید مثل ترس به توانایی های خود.سپس از خود بپرسید چه راهکارهایی برای کاهش این نوع ترس ها وجود دارد و دنبال راهکارها بروید.در مبحث اهمالکاری به دلیل ترس به انواع ترس و راهکارهای آن پرداختیم وشما می توانید از آن راهکارها هم استفاده کنید.

خودتان را در بدترین وضعیت تصور کنید و نقطه ی شکست را در خیال خود متصور شوید.این به شما در کاهش استرس ناشی از شک و تردید کمک میکند.

حال خود را در نقطه ی پیروزی تصور کنید و شیرینی رسیدن به هدف را با تمام وجودتان حس کنید .این باعث متمرکز شدن حواس شما می شود و انگیزه شمارا برای حرکت به سمت هدف بیشتر می کند و به یقین ذهنی که متمرکز و قدرتمند است بهتر تصمیم می گیرد.

اگر تردید دارید برای خود زمان بخرید و همه ی جوانب را بهتر بررسی کنید. با شناخت بهتر جوانب موضوع از شک و تردید شما کاسته خواهد شد.

باورهای غلط خود را تغییر دهید.باور های منفی را حذف کنید و با باور های مثبت جایگزین کنید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن