Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات

عیب جویی کردن و حسن جویی نکردن

عیب جویی کردن و حسن جویی نکردن

عیب جویی کردن و حسن جویی نکردن دو خصلت بد هستند که هر کدام به نوعی می توانند روابط ما را با دیگران تحت تاثیر قرار بدهند.
آیا تا بحال برای شما پیش آمده است که کاری را برای کسی انجام داده باشید اما نه تنها از کارتان حسن جویی و تعریف و تمجید نشده بلکه عیب جویی هم کرده باشند؟
آیا تابحال کسی برای شما کاری انجام داده که با عیب جویی از کار ایشان باعث ناراحتی آن فرد شده باشید؟
وآیا تاکنون شده که بعد از انجام کاری منتظر تعریف و تمجید طرف مقابل باشید اما این کار را انجام نداده باشد و همین امر باعث ناراحتی و کدورت شما شده باشد؟

بعضی از افراد فقط بدی های افراد دیگر و نقاط ضعف آن ها و کارشان را می بینند.
در هر کاری فقط جنبه های بد آن را می بینند و نسبت به نقاط قوت و زیبایی های هر شخص ، هر کار و خوبی های آن ها بی تفاوتند و یا اینکه کلا خوبی های افراد را نادیده می گیرند.
بعضی دیگر حسن جویی کردن از دیگران و تعریف از آن ها را غلط می دانند، بعضی دیگر می گویند وقتی از خوبی آدم ها تعریف کنی پررو میشن پس بهتره ازشون تعریف نکنی
بعضی ها هم تعریف کردن از خود رو مایه اشتباه می دونن و با این دیدگاه گاها به سرزنش خود یا دیگران می پردازند.
عیب جویی از دیگران شما را فردی موجهنشان نمی دهد.در واقع با عیب جویی خودتان و جایگاهتان را پایین می آورید و تنزل می دهید.
آنقدر سرگرم اصلاح عیوب و نقاط ضعف خود شویدکه وقت نکنید از دیگران عیب جویی کنید.این را هم بدانید که هیچ کس جز خداوند کامل نیست و هرکدام از ما نقاط قوت و ضعفی داریم.
وقتی شما به نقاط قوت هر فرد و هر چیز متمرکز شوید می توانید زیبایی ها را ببینید.در این حالت آرامش بیشتری نیز خواهید داشت.
از طرفی عیب جویی از دیگران ما را از عیوب خودمان غافل می کند.وقتی ما از فردی عیب جویی می کنیم در واقع تلاش های اورا نادیده میگیریم.
همین موضوع باعث دلسردی و حتی افت جای گاه ما در نظر آن فرد می شود و ممکن است آن فرد انگیزه کار کردن دلسوزانه و صادقانه را از دست بدهد.یا ممکن است به شما بدبین شود.
در هر چیزی به زیبایی هایش توجه کنید و زیبایی ها را ببینید. همانطور که خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد((الله جمیل یحب الجمال )).
وقتی شما روی زیبایی ها و خوبی ها متمرکز شوید،از کائنات نیز پاسخ های مثبت و زیبا دریافت میکنید.این یک قانون است.
بیاد داشته باشید تا از خودتان تعریف نکنید کسی به توانایی های شما و یا ارزش محصولات و خدمات شما پی نمی برد و برای آن ارزشی قائل نیست.
تعریف از خود را فرصتی بدانید برای معرفی خودتان،خدماتتان یا کالایتان
از دیگران و خوبی های آن ها و نقاط قوتشان تعریف کنید و حسن جویی کنید.خوبی های آن ها را ببینید و همانطور که برای خودتان و کار یا کالایتان ارزش قائلید برای دیگران و خدمات و محصولاتشان ارزش قائل باشید
دوستی بکارید تا دویتی برداشت کنید.خوبی ها را ببینیند و روی آن ها متمرکز باشید تا خوبی به شما برسد.
خواهید دید اطرافتان پر از انسان های خوب خواهد شد.تعریف از دیگران و حسن جویی از آن ها باعث صمیمیت،ایجاد انگیزه،ارائه ی خدمات صادقانه و دلسوزانه و محبت می شود. از حسن جویی به نفع خودتان و برای بهتر کردن روابطتان استفاده کنید.


از توجه شما بی نهایت سپاسگزارم
برای همه شما دوستان آرزوی شادی و سلامت دارم
بارشد طلائی همراه باشید و بدرخشید
نویسنده مقاله:ایمان امرائی
 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
بستن