Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات

فکر کردن به گذشته و در گذشته ماندن !

فکر کردن به گذشته و در گذشته ماندن !

فکر کردن به گذشته و در گذشته ماندن یا اصطلاحا گیر کردن در گذشته بیماری است که خیلی از ما به آن گرفتاریم.
آیا تا بحال موضوعی از گذشته هست که همچنان ذهن شما را درگیر خود کرده باشد و همیشه به آن فکر کنید؟
آیا اتفاقی در گذشته برای شما رخ داده است که تا بحال نتوانسته باشید با خود کنار بیایید و آن را فراموش کنید؟
مثل ورشکستگی،شکست عشقی، شکست در یک معامله مهم،شکست در کنکور،شکست در هر برنامه ای که برای زندگی خود در نظر گرفته بودید،از دست دادن بخشی از سلامتی خود، یا خدای ناکرده نقص عضو یا حتی از دست دادن عزیزان ؟!
آیا تا بحال ازکسی دلخوری داشته اید یا با کسی ناراحتی و یا درگیری داشته اید که تا کنون نتوانسته اید آن را فراموش کنید وهمچنان هر بار که به آن فکر می کنید روح وقلبتان آزار ببیند؟
فکر کردن به گذشته و اتفاقاتی که در آن افتاده است اگر چه ممکن است عادی و معمولی به نظر برسند و افراد اهمیت آن را متوجه نباشند یا خیلی به آن توجه نداشته باشند،
اما همین گذشته براحتی می تواند جلوی پیشرفت فرد را بگیرد جلوی موفقیت او را بگیرد ،اجازه ندهد روابط فرد روال عادی پیدا کنند، نوعی بدبینی همیشه همراه فرد است که جنبه های خوب چیزها را توجه نمیکند و بیشتر روی جنبه های منفی فوکوس می کند.
لازم است که هیچ گاه به گذشته ای که دیگر دسترسی به آن برای تغییر دادنش ندارید فکر نکنید .
بسیاری از افراد وقتی اتفاق بدی در گذشته برای خودشان ،زندگی شان،کسب و کاری که داشته اند،یابرای اطرافیان آن ها اتفاق افتاده است مادام خودخوری میکنند یا همیشه به آن فکر میکنند وهمیشه وقت زیادی را صرف فکر کردن به اتفاقات گذشته میکنند .
در واقع این گونه افراد در گذشته گیر کرده اند.این ها کوله پشتی روی دوش خود گذاشته اند و آن را پر از کابوس های بد گذشته و زمان های دور کرده اند و همواره و همه جا آن را به دوش می کشند.و همیشه ذهنشان پر است از اتفاقات و صحنه های بد گذشته.
این کوله پشتی را اگر تا کنون بر روی دوش خود حمل کرده اید همین حالا آن را به زمین بگذارید.
با توجه به قانون خلاء تا زمانی که شما ذهن خود را از افکار و باورهای منفی خالی نکنید راه برای افکار مثبت در ذهن شما بسته خواهد ماند و جلوی ترقی و پیشرفت و رشد شماراخواهد گرفت.
بهتر است اتفاقات بدگذشته که همواره روح و نشاط شما را مثل خوره می خورند لیست کنید و از ذهنتان بیرون بیندازید.
همانطور که در مقاله های قبلی گفته شد تا زمانی که ظرف ذهنی خود را از افکار منفی،کینه ها،نفرت ها ،کابوس ها خالی نکنید جایی برای وارد شدن افکار مثبت، مهربانی،خلاقیت و صفات مثبت باز نمی شود.درست مثل لیوانی که پر از آب گل آلود وآلوده است .تا این لیوان را خالی نکنید نمیتوانید آن را با آب تمیز پر کنید .
ذهن ما هم درست مثل همن لیوان است و باید اول افکار منفی را خارج کنیم و پامون رو از قید وبند گذشته آزاد کنیم تا بتوانیم فضای ذهنمان را برای پذیرش افکار مثبت باز کنیم.
اگر دلخوری از کسی دارید که مدت هاست آن را نبخشیده اید حتما سریعا این کار را بکنید و آن فرد یا افراد را ببخشید. نه بخاطر آن ها بلکه بخاطر آرامش خودتان.

از توجه شما بی نهایت سپاسگزارم.
برای شما آرزوی صحت و آرامش و موفقیت دارم
بارشد طلائی همراه باشید و بدرخشید.
نویسنده مقاله: ایمان امرائی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن