Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات

منفی بافی چیست و چه تاثیری بر زندگی ما دارد ؟

منفی بافی چیست و چه تاثیری بر زندگی مادارد !

منفی بافی یک خصلت بد است که می تواند تمام زندگی فرد و اطرافیانش را تحت تاثیر قرار دهد.
تابه حال افرادی را در بین دوستان، اقوام و آشنایان یا همکارانتان ویا همسایگان خود دیده این که همیشه موج منفی از خود ساطع می کنند و برای هر چیزی هرکاری نه می آورند؟
این گونه افراد هر کاری که قرار است انجام دهند یا شما انجام دهید میگویند نمی شود ،ممکن نیست،این کار بی فایده ست، جواب نمیده ،نتیجه نمیده،نتیجه نمیگرید.
آیا خود شما هم تجربه ی منفی بافی را داشته اید؟
برایتان پیش آمده که وقتی قرار بوده کاری را انجام دهید یا در تصمیم گیری شرکت داشته اید یا نظر شما را در موردی خواسته اند که شما فقط موج منفی فرستاده باشید و بگویید نه ن
می شود به نظر من امکان پذیر نیست ،موفق نمی شید، تلاشتون بیهوده ست ،این کار به درد نمیخوره وازاین قبیل صحبت ها؟
یا حتی این منفی بافی را در مورد خودتان به کار برده باشید و بگویید نمیتونم ،امکان نداره موفق بشم، نمیتونم از پسش بربیام و…؟!
برای خود من هم بارها پیش آمده که یا با افراد منفی باف برخورد داشته ام و یا خودم منفی بافی کرده ام.البته در گذشته .
آیا افراد منفی باف یا منفی گرا را دیده اید؟
اگرچه ممکن است بپرسید منفی گرایی یک گرایش است پس چرا به جای اینکه در دسته اهمالکاری گرایشی قرار بگیرد در اهمالکاری رفتاری گنجانده شده است؟

درپاسخ سوالتان باید بگویم منفی گرایی از یک یا چند فکر منفی ایجاد میشود که آگاهانه یا غیر آگاهانه آن قدر تکرارشا ن کرده اند که به یک باور تبدیل شده و این باورها عادات منفی را ایجاد کرده اند.
بعضی افراد صرفا جنبه های منفی هرچیز را می بینند این افراد درخود باورها و عادت های منفی ساخته اند.تکیه کلام این افراد کلمات و جملات منفی مثل این هاست:
نمی شود،امکان ندارد،موفق نمیشوم، ممکن نیست بتونم،نمیتونم،این کار به درد نمیخوره،بی فایده ست انجامش و… . جالب است بدانید که افراد منفی گرا برای اطرافیان خود هم مثل سم هستند و افکار دیگران را هم مثل افکار خودشان مسموم می کنندو همین حرف ها را به دیگران هم میزنند..
قدیمی ها نیز به منفی بافی توجه داشته اند و ضرب المثل (( دست کار می کنه ،چشم می ترسه )) نیز به نوعی اشاره به این موضوع دارد که که این افراد به جای اقدام کردن ،اغلب پیش داوری می کنند و منفی بافی می کنند و می گویند نمی شود،ممکن نیست و جملاتی از این دست.
بهترین کار فاصله از این افراداست وهمانطور که در قسمت های دیگر گفتیم فقط در یک صورت از نظر افراد منفی باف و منفی گرا استفاده کنید آن هم زمانیست که میخواهید به جنبه های منفی چیزی پی ببرید یا آن ها را بررسی بیشتری کنید.
همیشه از جملات مثبت استفاده کنید و مثبت اندیش باشید و فقط به جنبه های مثبت چیزها و اتفاقات اطراف خود توجه کنید.
اگر فردی مثبت است از الگوهای رفتاری خوبش استفاده کنیم و اگر فردی منفی است از اشتباهاتش به نفع خودتان بهره ببرید و کارهایی را که او انجام داده و به چهره ای منفی بدل شده انجام ندهید.
نکته ی بسیار مهم این است که قدرت کلمات بسیار زیاد است و وقتی شما به خودتان میگویید نمی تونم قدرت این نمی تونم به اندازه ی اینه که ۱۷ بار هفده نفر پشت سر هم به شما بگن نمی تونی.یعنی وقتی یکبار شما به خودت بگی نمی تونم از پسش برنمیام،توانشو ندارم، دیگران ۱۷ بار باید به شما بگن میتونی ،از پسش برمیای که اثر منفی حرفی رو که به خودتون زدید خنثی کنه. پس قدرت کلمات رو توجه داشته باشید و هرگز منفی بافی نکنید .چون ذهن شما و ناخودآگاه شما این کلمات منفی رو باور میکنه و شما رو برای نشدن و نتونستن و از پس کار بر نیومدن برنامه ریزی میکنه.
از توجه شما بی نهایت سپاسگزارم
برای شما بهترین ها رو آرزو میکنم
بارشد طلائی همراه باشید وبدرخشید
نویسنده مقاله: ایمان امرائی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن