Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات

اهمال کاری به دلیل زیاده خواهی و کامل گرایی

 اهمال کاری به دلیل زیاده خواهی و کامل گرایی!

اهمال کاری به دلیل زیاده خواهی و کامل گرایی یکی دیگر از انواع اهمال کاری است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم
گاهی اوقات اهمال کاری ما به این دلیل است که سیری ناپذیریم و توقعات نابجا و بیش از حد داریم . به عنوان مثال انتظار داریم یک شبه به همه اهدافمان برسیم.
و گاه به این دلیل که همه چیز را با هم می خواهیم و انتظار داریم همه ی شرایط باهم و یکجا فراهم باشد دچار اهمال کاری می شویم.این تله بزرگی برای افراد است .
همیشه منتظرند تا همه لوازم و شرایط کاری فراهم شود و بعد کار را شروع کنند اما با این دیدگاه هرگز روز شروع کارشان فرا نمی رسد.
دوستی دارم که از ۲۰ سالگی قصد ازدواج داشته و هنوز هم دارد و می گفت دنبال یک خانم همه چیز تمام با اصالت خانوادگی ،نجیب زاده ،دانشجوی دکتراو ثروتمند وزیبارو میگردد..
چندباری که اورا دیدم ازو او سوال میکردم که آیا ازدواج کرده است و او میگفت تو فکرشم هستم ولی هنوز کیس مورد نظرم را پیدا نکردم.
آن دوست من الان ۳۵ ساله شده است و هنوز نتوانسته ازدواج کند و دچار سردرگمی وافسردگی شده و اعتماد به نفسش را کاملا از دست داده است.
و جالب است که هنوز هم ((اندر خم یک کوچه است ))و میگوید توفکرش هستم ولی… . برای اینگونه افراد یا همه چیز باید کامل باشد یا اصلا نباشد بهتر است.
و معمولا بخاطر همچین طرز فکری در کار خود موفق نمی شوند.

راهکارهایی برای مقابله با زیاده خواهی و کامل گرایی!

با واقعیت خود روبرو شوید که الان که هستید و در چه جایگاهی قرار دارید و میخواهید به چه جایگاهی برسید.و به این فکر کنید که آیا انسانی هست که از هر لحاظ بهترین باشد؟
قطعا نه. کامل فقط خداوند است و همه ی ما نقص هایی در وجود خود داریم.

از قانون همه یا هیچ استفاده نکنید و نگویید یا همه شرایط فراهم باشد یا اصلا نباشد.
گاهی اوقات ما یا سایر افراد در یک یا چند زمینه بهترین هستیم و لی ممکن است در زمینه های دیگر بهترین نباشیم و معمولا این دسته ی دوم هستند که باعث ناراحتی ما می شوند.
   در این زمینه ها لازم نیست یا صفر باشید یا صد. بلکه بهتر است از متوسط بهتر باشید .
یک قدم جلوتر از نفر اول باشید کافیست. به عنوان مثال اگر در کسب و کارتان یا در محیط کار خود رقیب یا رقبایی دارید همین که یک قدم از آنها جلوتر باشید برای پیشی گرفتن شما کافیست.کافیست بهتر از آنها فکر کنید و بهتر از آنها عمل کنید.باید برایتان نفراول شدن با نفر دوم شدن فرق داشته باشد. تلاش کنید همیشه کارهایتان را به بهترین وجه ممکن انجام دهید و در کارهایتان بهترین باشید.سعی کنید بهترینی باشید که از خودتان سراغ دارید.
درنزدیکان خود فردی را پیداکنید که هم موفق است و هم زیاد ایده آل گرا و زیاده خواه و کامل گرا نیست و از او بخواهید هر زمان که شما زیاده روی می کنید به شما تذکر دهد که
    زیاده روی های خود را متوقف کنید.
اگر فردی کامل گراهستید همیشه در کارهایتان از خود سوال کنید که آیا الان دارم متعادل رفتار میکنم یا دارم زیاده روی میکنم وباز از خود سوال کنید که آیا لازم است قبل از انجام
    این کار تک تک شرایط برای انجامش مهیا باشد یا اگر یک یا چند شرط وجود نداشته باشد و آماده نباشد باز هم میتونم کار را شروع کنم؟
کاررا شروع کنید و حرکت کنید .در مسیر اشتباه حرکت کنید بهتر است تا اصلا حرکت نکنید.وبرای کارهایی که انجام میدهید حسرت بخورید بهتر است تا حسرت کارهایی را که انجام نداده اید بخورید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن