Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
مقالات

نفرت و کینه توزی و تاثیری که بر ما و زندگیمان دارند

نفرت و کینه توزی و تاثیری که بر ما و زندگیمان دارند !

نفرت و کینه توزی دو خصلت بد و منفی هستند که می توانند تمامی ابعاد زندگی ما را تحت تاثیر منفی خودشان قرار دهند.
تا به حال نسبت به شخص یا چیزی نفرت داشته اید ؟
آیا تابحال از کسی کینه ای به دل گرفته اید که هنوز هم نسبت به آن شخص کینه به دل داشته باشید؟
قبلا خود من نسبت به بعضی افراد در قالب همکار،فامیل و آشنا نفرت داشتم ،نسبت به اشخاصی کینه داشتم و هربار که حتی به اونها فکر میکردم خشم تمام وجودمو فرا می
گرفت و بیشتر نفرتمو برمی انگیخت و بیشترش می کرد.
اما بعد از مدتی دیدم که اون افراد دارن زندگیشون رو میکنن و این منم که دارم به خودم و روح و جسمم آسیب میزنم. به فکر فرو رفتم و از خودم پرسیدم که مشکل کار من کجاست؟
به راهکارهای ساده ای رسیدم که در این مقاله اونها رو با شما به اشتراک میذارم.امیدوارم این راهکارها گره از کینه های شما هم باز کنه و به آرامش برسید.
تنفر دوحالات دارد برخی از افراد از خودشان متنفرندو برخی از دیگران .هردوحالت منفی و مخرب هستند.
در فردی که نسبت به خودش نامهربان است و از خود تنفر دارد همواره یک حس سرزنش گر درونی به او نهیب میزند که تو بی عرضه ای،تنبلی،بیدست وپا و دست و پا چلفتی هستی ،تو بی خاصیتی، تو هیچ نفعی برای هیچ کس نداری و به درد نخوری.
این ها در واقع از فقر اعتماد به نفس در وجود افراد ریشه می گیرد که البته ممکن است در طول زمان و بواسطه ی تحقیر توسط والدین ،مربیان مدرسه و ورزش افراد،دوستان و … به آن فرد تلقین شده باشد.
وقتی شما هر روز به خود سرکوفت بزنید و خود را سرزنش کنید در واقع ذهن ناخودآگاه شما چون متوجه واقعیت و حرف کاذب شما نمی شود مبنا را روی نمیتوانم های شما قرار میدهد و شما را طوری برنامه ریزی می کند که هر روز بیشتر از روز قبل ناکام تر شوید.
لازم است که حتما این گونه افراد ضمن دور ریختن تمام این افکار از ذهن خود به جایگزینی انواع مثبت آن و تکرار هرروزه شان باخود ،باورهای جدید مثبت ایجاد کنند .
من می توانم ، من انسان مفیدی هستم ، من بسیار خلاقم،من باهوشم ،من انسان موفقی هستم، خداوند مرا دوست دارد، من هر روز بهتر از روز قبلم هستم و…  
و ذهن ناخودآگاه خودتان را در جهت رشد و پیشرفت خودتان برنامه ریزی کنید.
در حالت دوم بعضی از افراد مدتهای طولانی از فرد یا افراد دیگر کینه به دل گرفته و سالیان سال این بار سنگین را باخود حمل میکنند و مدت های زیادی را صرف مشغول کردن فکرشان به همین کینه ها میکنند و در واقع بهترین زمانهایی که می توانند از زندگی خود لذت ببرندرا ازدست میدهند .بهترین راهکاربخشش است.دیگران را ببخشید نه فقط به خاطر آنها بلکه بخاطر خودتان.
از توجه شما دوستان عزیزم بی نهایت سپاسگزارم
برای شما آرزوی سلامتی و آرامش دارم
با رشد طلائی همراه باشید و بدرخشید
نویسنده مقاله : ایمان امرائی

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
بستن